Witaj, nieznajomy! [ Zarejestruj się | Zaloguj sięrss

 

 

Jak pisać list motywacyjny?

  • Lista: 7 czerwca 2012 13:36
  • Wygasa: Ogłoszenie wygasło
Jak pisać list motywacyjny?
Jak pisać list motywacyjny? - Obrazek1

Opis

Napisanie listu motywacyjnego jest znacznie trudniejsze niż napisanie CV. Należy pamiętać, że każdy list powinien być dopasowany do stanowiska, o jakie kandydat się ubiega.

Jeżeli pracodawca wymaga od Ciebie listu, to po prostu trzeba go napisać. List powinien być napisany na komputerze, chyba że firma wyraźnie zażyczy sobie sporządzonego odręcznie, ale podpis pod listem powinien być odręczny.

————————————————————————————————————-

 

 

Imię i nazwisko                                                                                              Miejscowość, data

 

Numer telefonu i adres mailowy;

(inne informacje zostały już zamieszczone w CV)

 

Imię i nazwisko osoby, do której

list ma trafić oraz nazwa działu,

w którym pracuje

Na samym początku musisz podać powód, dla którego piszesz i na jakie stanowisko aplikujesz. Należy również napisać, skąd dowiedziałeś się o ofercie pracy (gazeta, internet, biuro pośrednictwa pracy, itp.) i podać jej numer referencyjny.

W tej części listu powinieneś rozszerzyć informacje podane w CV i wyjaśnić, dlaczego właśnie Ty jesteś odpowiednim kandydatem. Opisz swoje zalety, które mogą być przydatne na tym konkretnym stanowisku. Absolwent nie posiadający doświadczenia może wymienić, gdzie pracował dorywczo, uwypuklając to, czego się już nauczył. Pamiętaj, aby nie kopiować informacji wcześniej zamieszczonych w życiorysie. Należy również wymienić     umiejętności zdobyte na poprzednich stanowiskach.

Zamieść dodatkowe informacje, które nie zostały podane w CV. Jeżeli uczestniczyłeś w obozach językowych lub wyjazdach zagranicznych, w trakcie których nauczyłeś się biegle władać jakimś językiem, to możesz napisać o tym właśnie w tej części listu. Ze swojego życia dobierz jak najlepsze przykłady i dopasuj je do stanowiska, na które aplikujesz. Wytłumacz pracodawcy, dlaczego wybrałeś właśnie tę firmę.

Na zakończenie napisz, że z przyjemnością przyjdziesz na spotkanie kwalifikacyjne, aby pracodawca sam mógł ocenić Twoje umiejętności.

 

 

Z poważaniem

 

Imię i nazwisko

               (odręczny podpis)

 

ID Ogłoszenia: brak

  

10241 liczba wyświetleń, 1 dzisiaj